Pred nama je očigledno period kada možemo očekivati sezonu prehlada i gripa. Donosimo vam savete na koji način da pripremite svoj organizam za jačanje imuniteta.
- Redovna telesna aktivnost i boravak na svežem vazduhu.
- Izbalansirana ishrana. Česta i redovna konzumacija voća i povrća, 5 do 6 porcija dnevno. Konzumacija integralnih žitarica, izbegavanje rafinisanih šećera i zasićenih masnoća.
- Redovan unos soka od crnog grožđa blagotvorno deluje na imunitet.
- Dnevno 1 šolja zelenog čaja povoljno deluje na imuni sistem.
- Uvrstite dobar fermentisani mlečni proizvod u svoju svakodnevnu ishranu.
- Konzumirati namirnice bogate probioticima i prebioticima.
- Važno je creva i sistem za varenje održavati zdravima.
- Probiotici i prebiotici imaju značajan uticaj na imunitet, prebiotici potiču iz biljnih izvora, a najviše ih se nalazi u namirnicama poput korena cikorije, čičoke, luka i banane. Dok se probiotici nalaze u fermentisanim mlečnim proizvodima.
- Vitamin E, posebno u kombinaciji sa selenom, može igrati važnu ulogu u prevenciji prehlada i drugih infekcija gornjeg disajnog sistema.
- Đumbir je najbolji prirodni saveznik u borbi s prehladama, naime on podstiče organizam na proizvodnju dermicidina, zaštitnika od mikroorganizama. Izvrstan izbor začina kao prevencija od prehlada.
Ako ste se već prehladili…
1. Pijte mnogo tečnosti. Voda, čajevi, supe, sokovi i slični napici sprečavaju dehidraciju, pomažu u vlaženju sluznice nosa i grla i u oslobađanju sluzi koja može uzrokovati začepljenje disajnih puteva. Topli napici ublažavaju simptome bolnog grla.
2. Jedite pileću supu. Ona poseduje blaga svojstva antibiotika i dekongestanta.
3. Cink zajedno s C vitaminom ima sinergijsko delovanje. Vitamin A povoljno deluje na imunitet sluznice.
4. Namirnice bogate C vitaminom najbolje je jesti sveže ili umereno obraditi na pari.
5. Najbolji prehrambeni izvori cinka su meso, jaja i mahunarke, a vitamin A sadrži narandžasto i crveno voće i povrće, mleko, jetra i ulje bakalara.
6. Izbegavajte alkohol, kafu i napitke koji sadrže kofein jer imaju dehidracijsko delovanje.
Čaj za imunitet se preporučuje kao preventiva za jačanje imuniteta osetljivoj populaciji kao što su hronični bolesnici, osobe koje su pod velikim psihofozičkim stresom, osobama koje su sklone čestim respiratornim i urinarnim infekcijama i sl.
U sastav mešavine Čaj za imunitet ulaze biljke virak, bela imela, zeleni čaj, artičoka, koriva.
Najbolji efekti postižu se kada se sa korišćenjem započne kod prvih simptoma gripa ili prehlade, odnosno pre nego što se bolest razvije, kako bi organizam uspeo da se odupre infekciji, kao i preventivnom upotrebom u jesenjem i zimskom periodu kada su najčešće respiratorne infekcije.
Čaj za imunitet u kombinaciji sa našim Imunoflora kapima je naša prva linija odbrane protiv brojnih virusa i bakterija koje bi mogle da naškode našem organizmu. Samim tim jasno je zašto imunitet treba jačati i čuvati sve vreme. Imunitet ipak nije svemoguć i potrebno mu je pomoći kako bi svoj posao obavljao najbolje što može. Pravilna ishrana, dovoljno sna i fizičke aktivnosti, osnovni su faktori koji pomažu u izgradnji jakog imunog sistema.
Biljne kapi Slatki pelin se koriste:
- Za jačanje imuniteta
- Za lečenje malarije
- Kod virusnih, bakterijskih i gljivičnih infekcija
- Kod parazitskih infekcija