Treba ograničiti upotrebu mesa, jaja, mlečnih proizvoda i ribe, jer sadrže veliku količinu proteina pa opterećuju bubrege i otežavaju njihov rad. Takođe, izbegavajte i flaširanu vodu s većim sadržajem natrijuma, a ishrana se zapravo bazira na voću, povrću, žitaricama i zdravim masnoćama.
Biljke za zdrave bubrege
Čuvarkuća
Čaj od listova ove biljke pospešuje izlučivanje mokraće i čišćenje bubrega. Dve kašičice listova preliti čašom ključale vode, ostaviti da odstoji dva sata, procediti i piti po četvrtina čaše, četiri puta na dan, pre jela.
Maslačak
Ima opšte pročišćavajuće dejstvo, a kada su bubrežne bolesti u pitanju, treba koristiti list i koren ove biljke. Maslačak je vrlo moćan diuretik i pravi je lek za urogenitalni trakt.
Trešnjine peteljke
Uzmite po 1 kašiku sitno iseckanog nadzemnog dela troskota, lista imele sa kruške ili topole, zrelih klekinja i trešnjinih peteljki. Sve sipajte u 7 dl ključale vode i ostavite poklopljeno dva sata van šporeta. Procedite i pijte po 2 dl, tri puta dnevno pre obroka tokom 5 dana.
Rastavić
Rastavić se koristi za izbacivanje peska iz mokraćnih kanala i bubrega, a zahvaljujući kiselini koju sadrži može da smanji kamen u bubregu i pospeši njegovo izbacivanje.
Osim toga, leči i sve oblike malokrvnosti jer pospešuje stvaranje crvenih krvnih zrnaca. Nezamenjivo je sredstvo u lečenju čira na želucu i bolesti mokraćnih kanala.
FLORACOLI BILJNE KAPI su 100% prirodan proizvod namenjen kao pomoć u lečenju upale bubrega i mokraćnih puteva, a sadrže mešavinu biljnih tinktura zlatnice, vranilove trave, uve, rastavića i rtanjskog čaja – sa protivupalnim, antiseptičnim i diuretičnim dejstvom.
FLORACOLI BILJNE KAPI pomažu kod:
- Akutnih i hroničnih upala bubrega, bešike i mokraćnih kanala
- Ešerihije koli, kao i kod drugih bakterijskih infekcija urinarnog trakta, uključujući i infekciju bubrega.
Ove biljne kapi ne izazivaju neželjene reakcije i potrebno je da ih koristite minimum 3-6 meseci.