Skoro polovina ljudi koja ima problem sa bubrezima to i ne zna. Pokazatelji da ovaj organ ne funkcioniše pravilno mogu da budu različiti, a neki od njih su krajnje neobični i nikada ih ne biste povezali sa bubrezima.
Simptomi bolesti bubrega
- češća potreba za mokrenjem ili problem kontrolisanja mokrenja
- bol u donjem delu leđa
- bol ili peckanje prilikom mokrenja
- edem (tzv. držanje vode) u plućima, nogama, trbuhu, itd.
- oticanje oko lica, očiju, nogu i gležnjeva
- krv u urinu
Uravnotežena ishrana
Ključ zdrave ishrane je povećanje potrošnje biljnih namirnica dok se smanjuje potrošnja rafinirane i masne hrane. Prehrana bazirana na voću i povrću omogućava telu da se alkalizuje putem bubrega, smanjenje krvnog pritiska…
Smanjite unos soli
Višak soli dovodi do abnormalnih nakupljanja kalcijuma u krvi koji stvara bubrežne kamence. Natrijum u soli može povisiti krvni pritisak, tako da osoba s hroničnim oboljenjem bubrega treba ograničiti hranu koja sadrži visoke količine natrijuma.
Pijte vodu
Još jedan ključni aspekt zdravlja bubrega je adekvatna potrošnja vode. Voda pomaže bubrezima da isteraju toksine i spreče pojavu bubrežnih kamenaca i infekcija. Puno vode nije nužno dobro za bubrege, stoga je uvek bolje piti male količine vode tokom celog dana.
Izbegavajte pušenje
Pušenje ne samo da povećava rizik od bolesti bubrega, nego i poećava opasnost od moždanog udara i srčanih udara kod osoba s hroničnom bolešću bubrega.
Izbegavajte alkohol
Previše alkohola znači da bubrezi moraju raditi na uklanjanju toksina iz krvi. Granica je do dva mala pića dnevno za muškarce i jedno malo piće dnevno za žene.
Smanjite kofein
Kofein deluje kao diuretik koji uzrokuje da telo gubi više tečnosti i bubrezi rade teže. Ako želite smanjiti kofein, možete pokušati sa zelenim čajem bez kofeina.
Maslačak
Ima opšte pročišćavajuće delovanje, a kada su bubrežne bolesti u pitanju, treba koristiti list i koren ove biljke. Maslačak je vrlo moćan diuretik i pravi je lek za urogenitalni trakt.
Rastavić
Najčešće se koristi kao diuretik i značajan je u terapiji svih bubrežnih bolesti. Najbolje ga je uzimati u obliku dekokta (uvarka) – 50 g rastavića kuvati u litru vode dok polovina tečnosti ne uvri. Napitak procediti i piti dva puta dnevno, ujutro i uveče.
FLORACOLI BILJNE KAPI su 100% prirodan proizvod namenjen kao pomoć u lečenju upale bubrega i mokraćnih puteva, a sadrže mešavinu biljnih tinktura zlatnice, vranilove trave, uve, rastavića i rtanjskog čaja – sa protivupalnim, antiseptičnim i diuretičnim dejstvom.
FLORACOLI BILJNE KAPI pomažu kod:
- akutnih i hroničnih upala bubrega, bešike i mokraćnih kanala
- Ešerihije koli, kao i kod drugih bakterijskih infekcija urinarnog trakta, uključujući i infekciju bubrega.
Ove biljne kapi ne izazivaju neželjene reakcije i potrebno je da ih koristite minimum 3-6 meseci.