Jedan od najčešćih hormonskih poremećaja je poremećaj rada štitne zlezde. Puno češći je kod ženske populacije nego kod muškaraca.
Poremećaj rada štitne zlezde
Nizak nivo hormona štitne žlezde može da doprinese depresiji i pojavi tuge. Hormoni štitne žlezde kontrolišu metabolizam tela i proizvodnju energije. Bez odgovarajućih nivoa, simptomi mentalnog zdravlja kao što su depresija, anksioznost, promene raspoloženja mogu postati uočljiviji.
Loše varenje
Zdravlje štitne žlezde može uticati na naš probavni sistem na različite načine. Premalo hormona štitne žlezde usporava kretanje hrane kroz digestivni trakt, što može da učini stomak naduvenim ili izazove zatvor. Takođe, usporava se metabolizam tela, što može da dovede do povećanja telesne težine.
Gubitak kose
Gubitak kose je još jedan znak da možda Vaši tiroidni hormoni nisu u ravnoteži. I hipotireoza i hipertireoza mogu da dovedu do opadanja kose. U većini slučajeva, kosa ponovo izraste kada se poremećaj štitnjače izleči.
Gojenje ili mršavljenje
Neobjašnjiva promena u telesnoj težini je jedan od najčešćih znakova poremećaja rada štitne žlezde. Gojenje može biti signal niskog nivoa tiroidnih hormona, stanja koje se zove hipotireoza. Nasuprot tome, ako se proizvodi više tiroidnih hormona nego što je telu potrebno, možete neočekivano izgubiti na težini. Ovo stanje je poznato kao hipertireoza. Hipotireoza je daleko češća pojava.
hiperTIROKSAN® kapsule
- Pomažu kod simptoma koji prate pojačan rad štitne žlezde
- Pomažu prevazilaženju svakodnevnog stresa
- Smanjuju napetost, nemir i razdražljivost
- Pomažu uspostavljanju dobrog noćnog sna
hipoTIROKSAN biljne kapsule preporučuju se za:
– Pravilan rad štitne žlezde
– Hašimoto
– Normalnoj proizvodnji tiroidnih hormona
– Normalnom funkcionisanju nervnog sistema (stres, napetost, panika, depresija, letargija)
– Usporenog metabolizma (dijabetes, hiperholesterolemija gojaznost, opstipacije)
– Opadanje kose, suva koža, lomljivi nokti
– Slabost i bol u mišićima i zglobovima
– Gušavost
– Jačanje imuniteta