Gastritis počinje bolom u gornjem delu stomaka, mučninom i žgaravicom koja se pogoršava i pogoršava. Često takvi simptomi gastritisa ubrzo nestaju, ali ako potraju, jasno je da se gastritis razvio.
Simptomi gastritisa
Simptomi su različiti, u zavisnosti od vrste gastritisa. Uopšteno govoreći, osoba sa gastritisom ima loše varenje i nelagodnost u gornjem delu stomaka. Simptomi gastritisa su bol u gornjem delu stomaka, štucanje i podrigivanje, loše varenje, gubitak apetita, mučnina, povraćanje, povraćanje krvi ili sadržaja sličnog crnoj kafi, tamna stolica…
Kod akutnog gastritisa izazvanog stresom, osnovna bolest, povreda ili opekotina obično maskiraju želučane simptome. Međutim, može doći do blagog nelagodnosti u gornjem delu stomaka. Ubrzo nakon povrede mogu se razviti male modrice na sluznici želuca. Za nekoliko sati ova oštećenja mogu prerasti u rane (čireve). Ako se osoba brzo oporavi od povrede, ovi čirevi i gastritis mogu nestati. Ako se osoba ne oporavi i ostane bolesna, rane se mogu povećati i početi da krvare, obično 25 dana nakon povrede. Kao posledica krvarenja, stolica može da postane crna kao katran, želudačna tečnost crvene boje, a ako je krvarenje veoma jako, može doći do pada krvnog pritiska. Krvarenje može biti masivno – i fatalno.
Simptomi hroničnog erozivnog gastritisa uključuju blagu mučninu i bol u gornjem delu stomaka. Međutim, mnogi ljudi, poput onih koji dugo uzimaju acetilsalicilnu kiselinu (aspirin), nemaju bol. Neki ljudi mogu imati simptome slične čiru, uključujući bol na prazan stomak. Ako gastritis dovodi do krvarenja iz čira na želucu, simptomi mogu uključivati stolicu nalik katranu (melena) ili povraćanje krvi (hematemeza), ili delimično svarenu krv koja podseća na talog crne kafe.
Povećana želudačna kiselina oštećuje sluznicu želuca i može izazvati čir. Gastritis može postojati i bez povišene želudačne kiseline. Takav gastritis je atrofičan i može se razviti u malignu bolest. Dovodi do megaloblastne anemije jer sprečava apsorpciju vitamina B12 iz creva. U ovom slučaju, vitamin B12 se dopunjuje injekcijama. Time se poboljšava anemija, ali uzrok ostaje atrofični gastritis, koji treba redovno pratiti zbog rizika od raka želuca.
Pod teškim stresom može se pojaviti nekoliko čireva (čireva) odjednom, rasutih po celoj sluznici želuca. Bol može da podseća na bol usled ulaska želudačne kiseline u jednjak (GERB – gastroezofagealna refluksna bolest) ili bol tokom srčanog udara (srčani udar). Na isti način, osoba koja doživi srčani udar može pogrešno protumačiti svoj bol i pomisliti da ima napad gastritisa, bilo akutnog ili hroničnog, koji se pogoršava.
Sveže voće i povrće ne prija ljudima koji pate od gastritisa, a glavni razlog je celuloza koja nadražuje sluznicu koja je već pod upalom. Kao zamena voću i povrću možete praviti sveže sokove od voća i povrća, te tako u organizam unositi vitamine koji su uvek dobrodošli za vaše zdravlje.
Uopšteno kod gastritisa treba paziti da se jede dinstana i kuvana hrana, a prženu izbegavati u što većoj meri.
BIOGASTRITIS ČAJ sadrži mešavinu slatkog korena, kamilice, virka, kantariona, hajdučke trave, podubice i drugih biljaka, a predstavlja odličan prirodni lek za heliko bakteriju, gastritis, čir na želucu, čir na dvanaestopalačnom crevu i propratne simptome ovih stanja.
Dobri su i sledeći čajevi protiv heliko bakterije:
- čaj od žalfije
- čaj od bokvice
- čaj od hajdučke trave.
BIOGASTRITIS ČAJ treba konzumirati u kombinaciji sa preparatom BIOGASTRITIS KAPI, kako biste postigli najefikasnije delovanje i zagarantovane rezultate.
Korišćenjem ovih potpuno prirodnih preparata ćete izbeći potencijalne neželjene efekte usled korišćenja konvencionalnih lekova i antibiotika za lečenje heliko bakterije.