Redovna fizička aktivnost, dobro raspoloženje i raznovrsna ishrana bogata povrćem su preduslovi očuvanja zdravlja, odnosno imunog sistema.
Kako jačati imunitet?
U slučajevima kada ne možemo pružiti organizmu dovoljno sna, fizičke aktivnosti, u periodu povećanog stresa ili povećanog rizika od infekcije patogenim organizmima, kao i u periodu tokom bolesti i oporavka nakon nje, neophodno je da jačamo imuni sistem.
Cink koji pored doprinosa odbrani organizma poseban značaj ima pri lečenju oštećene kože i infekcija disajnih puteva. Neke namernice koje su bogate ovim mineralom su ovas, seme bundeve, crveno meso, školjke, susam…
Ove namirnice u svom sastavu imaju impresivnu količinu i drugih vitamina i minerala. Na pirmer seme bundeve je bogato i vitaminom E, kao i spanać, orašasti plodovi i druge vrste semenki. Vitamin E je veoma značaj u borbi sa slobodnim radikalima i tako doprinosi jačanju imuniteta. Podstiče oksidaciju i time omogućava umiranje velikog broja patogenih organizama.
Za vitamin C se može reći da je i najpoznatiji vitamin koji dopirnosi jačanju imunog sistema, što nije slučajno. Ovaj vitamin je zaslužan za funkcionisanje belih krvnih zrnaca. Pošto se ne nastaje u organizmu neophodno je da se uzima putem ishrane i suplementacije. Veliki broj namernica ga sadrže a one koje ga imaju u većoj koncentraciji su brokuli, spanać, paprika, jagode, citrusno voće. Prilikom unosa vitmaina C je važno obezbediti i unos gvožđa kako bi omogućio vezivanje i zadržavanje vitamina u organizmu. Gvožđe ima važnu ulogu i u prenosu kiseonika do ćelija. U slučaju nedostka ovog elemeta se pored ishrane namirnica bogatim gvožđem kao što su crveno meso, džigerica, pasulj, zeleno povrće, preporučuje se i suplementacija.
Navedeni elementi su samo neki koji doprinose jačanju imuniteta. Iako je imuni sistem veoma složen sistem lako ga je ojačati svakodnevnim unosom vitamina i minerala preko raznovrsne ishrane. U slučaju da Vaš stil života to onemogućava, nedostatak se može nadoknaditi adekvatnim biljnim kapima i čajevima za jačanje imuniteta.
Čaj za imunitet
Čaj za imunitet se preporučuje kao preventiva za jačanje imuniteta osetljivoj populaciji kao što su hronični bolesnici, osobe koje su pod velikim psihofozičkim stresom, osobama koje su sklone čestim respiratornim i urinarnim infekcijama i sl.
U sastav mešavine Čaj za imunitet ulaze biljke virak, bela imela, zeleni čaj, artičoka, koriva.
Najbolji efekti postižu se kada se sa korišćenjem započne kod prvih simptoma gripa ili prehlade, odnosno pre nego što se bolest razvije, kako bi organizam uspeo da se odupre infekciji, kao i preventivnom upotrebom u jesenjem i zimskom periodu kada su najčešće respiratorne infekcije.
Čaj za imunitet u kombinaciji sa našim Imunoflora kapima je naša prva linija odbrane protiv brojnih virusa i bakterija koje bi mogle da naškode našem organizmu. Samim tim jasno je zašto imunitet treba jačati i čuvati sve vreme. Imunitet ipak nije svemoguć i potrebno mu je pomoći kako bi svoj posao obavljao najbolje što može. Pravilna ishrana, dovoljno sna i fizičke aktivnosti, osnovni su faktori koji pomažu u izgradnji jakog imunog sistema.
Biljne kapi Slatki pelin se koriste:
- Za jačanje imuniteta
- Za lečenje malarije
- Kod virusnih, bakterijskih i gljivičnih infekcija
- Kod parazitskih infekcija
- Kao pomoćno sredstvo u prevenciji i tretmanu malignih bolesti