Gastritis i nervozan stomak svakako spadaju u dva najčešća digestivna stanja ili bolesti današnjice. Ono što jedete utiče na svaki sistem u vašem telu, a najviše na sistem za varenje. Ishrana koja je bogata mastima i šećerom, a niska u hranjivim materijama – može dovesti do nekih neprijatnih gastrointestinalnih posledica. Ono što jedete je još više zabrinjavajuće ako već imate digestivno stanje, poput sindroma iritabilnog creva ili gastritisa, upale želudačne sluznice. Ako razmišljate o promeni svoje ishrane ili pokušavate neki alternativni tretman za ove uslove, kontaktirajte svog lekara pre nego što počnete. Neki prirodni lekovi mogu uzrokovati neželjene efekte i imaju interakcije sa drugim lekovima.
Hrana za nervozan stomak
Nervozan stomak ili sindrom iritabilnog creva uzrokuje značajnu količinu neugodnosti sa simptomima kao što su nadimanje, abdominalni bol, konstipacija i dijareja. Dok određena hrana, kao što su čokolada ili pržena hrana, može pogoršati simptome, druga može smanjiti efekte ovog stanja. Stručnjaci preporučuju ishranu bogatu vlaknima za nervozan stomak. Uzimanje izvora rastvorljivih vlakana može biti lakše za vaš digestivni sistem; takva hrana uključuje špargle, slatki krompir, lima pasulj, kajsije, mango i ovsenu kašu. Ako laktoza u mlečnim proizvodima izaziva simptome, jedite mlečne proizvode bez laktoze kao što je jogurt sa niskim sadržajem masti.
Prirodni lekovi za nervozan stomak
Ulje nane može da ublaži simptome digestivnog trakta koji su obično povezani sa nervoznim stomakom, naročito grčeve i crevne gasove. Probiotici, dobre bakterije koje podržavaju digestivno zdravlje, takođe mogu biti korisna opcija. Suplementi koji sadrže Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium mogu da ublaže gasove i konstipaciju.
Hrana za gastritis
Infekcije, virusi, autoimune bolesti i anemija usled deficita vitamina B-12 uzrokuju gastritis. Kao i kod nervoznog stomaka, držite se hrane bogate vlaknima kako biste ublažili simptome i izaberite opcije sa niskim sadržajem masti. Hrana koja sadrži flavonoide takođe može biti korisna. Flavonoidi funkcionišu kao antioksidanti u organizmu, sprečavaju oštećenje ćelija i smanjuju upale. Dobri izvori uključuju brusnice, jabuke, celer, crni luk i beli luk.
Prirodni lekovi za gastritis
Zbog poznatih prednosti peperminta za usporavanje uznemirenog stomaka, uzimanje suplementa na bazi ulja peperminta može pomoći u ublažavanju gastritisa. Koristite obložene kapsule kako biste sprečili gorušicu. Suplementi brusnice – koji su često povezani sa urinarnim zdravljem – igraju ulogu u prevenciji rasta Helicobacter pilori, poznatog uzroka gastritisa. Predložena efektivna doza je 800 mg dnevno, podijeljena u dve doze. Ako imate simptome gastritisa, testirajte se na heliko bakteriju – jer hronična infekcija ovim bakterijama povećava rizik od razvoja raka želuca.
GASTOCOLON BILJNE KAPI za nervozan stomak su 100% prirodan preparat, na biljnoj bazi, čijom redovnom upotrebom smanjujete napetost u crevima i stomaku, normalizujete crevnu floru i pomažete u regulisanju probave i regeneraciji crevne sluznice.
BIOGASTRITIS ČAJ je najbolji čaj za gastritis, potpuno je prirodan i sadrži sledeće biljke: slatki koren, kamilicu, virak, kantarion, hajdučku travu, podubicu.
Ovaj 100% prirodan biljni čaj ublažava gastritis i podstiče isceljenje oštećene želudačne sluzokože.
BIOGASTRITIS ČAJ deluje i protiv viška želudačne kiseline, heliko bakterije i čira na
želucu. Možete da koristite i BIOGASTRITIS KAPI – takođe 100% prirodan preparat namenjen lečenju gastritisa i drugih želudačnih tegoba.
Navedeni biljni preparati za lečenje gastritisa i nervoznog stomaka nemaju neželjenih efekata i možete da ih koristite uz terapiju koju vam je inače propisao lekar, naravno uz konsultaciju.