Dezinfekciona i antibakterijska svojstva ulja divljeg origana su prvi put prepoznata u antičkoj Grčkoj, gde se često koristilo za lečenje bakterijskih infekcija na koži ili rana, a takođe može da zaštiti hranu od bakterija. Origano je biljka koja raste na većim visinama, dakle na planinama, pa u prevodu “origano” znači “radost planina”.
Etarsko ulje origana se ekstrahuje kroz parnu destilaciju iz svežih listova origana, biljke koja nosi naučno ime Oreganum vulgare. Glavne komponente ovog ulja su karvakrol, timol, cimen, kariofilen, pinen, bisabolen, linalool, borneol, geranil acetat, linalil acetat i terpinen.
Ulje divljeg origana ne treba mešati sa uobičajenim origanom koji se koristi kao začin za kuvanje. Običan origano je tipično Origanum majorana, dok ulje divljeg origana pripada biljci Origanum vulgare. Ovo ulje se može koristiti bilo kao tečnost ili u obliku kapsula. U oba slučaja, treba proceniti da li je ulje ekstrahovano iz odgovarajuće origano biljke i da li je koncentracija karvakrola najmanje 70%.
Upotreba
Ulje divljeg origana se tradicionalno koristi na jedan od tri načina. Veoma je zastupljeno u aromaterapiji, koja je naročito postala popularna poslednjih nekoliko decenija. Možete ga primeniti lokalno na koži, ili preko ulja nosača, poput kokosovog ulja. Na kraju, možete ga uzimati interno u veoma malim količinama, kao dodatak ishrani, obično kada se razblaži u medu ili nekom drugom nemlečnom napitku.
Ukoliko ovo ulje uzimate u obliku suplemenata, znajte da postoji i ulje divljeg origana u kapsulama, kao i ulje divljeg origana u tabletama, pored ulja divljeg origana u tečnom obliku.
Možete lokalno primeniti ulje divljeg origana za iritacije na koži i na prostoru kod rana, jer može ubrzati lečenje. Možete staviti ulje divljeg origana ispod očiju i preko bora. Takođe možete konzumirati ulje divljeg origana kao dodatak ishrani (dodajte male količine ovog ulja u hranu), ili u dozi od oko 500 mg, 3-4 puta dnevno, kao pomoć u varenju. Ali zapamtite, ulje divljeg origana je izuzetno moćno i koncentrisano, tako da nema potrebe da ga uzimate u većim količinama – zbog čega je i dobro koristiti ulje divljeg origana u kapsulama ili tabletama.
Kada se koristi lokalno, ulje divljeg origana treba da se razblaži sa maslinovim uljem u odnosu 1:1.
Ulje divljeg origana protiv bakterija / helikobakterija
Ulje divljeg origana deluje kao prirodni antibiotik, tako da može da vas zaštiti od širokog spektra bakterijskih bolesti. Kao što vas štiti dobro od virusnih infekcija, ovo ulje vas takođe štiti i od bakterijskih infekcija. To vam daje dodatni nivo zaštite od većine bakterijskih bolesti, kao što su infekcije u debelom crevu i urinarnom traktu, kao i helikobakterija, tifus, kolera, čirevi, infekcije kože i privremeni problemi kao što je trovanja hranom. Takođe, antibakterijski efekti ulja divljeg origana nemaju inhibitorni efekat na zdravlje, dakle, ulje divljeg origana ne deluje protiv neophodne bakterijske flore u vašim crevima i želucu, tako da ne može naneti štetu prilikom upotrebe.
Ulje divljeg origana protiv ešerihije, koja je najčešći uzročnik infekcija urinarnog trakta, daje impozantne rezultate.
BIOGASTRITIS ČAJ je najbolji čaj za heliko bakteriju, a kreiran je od mešavine slatkog korena, kamilice, virka, kantariona, hajdučke trave, podubice i drugih lekovitih biljaka.
Ovaj potpuno prirodan čaj predstavlja neprikosnoven prirodni lek za heliko bakteriju, gastritis, čir na želucu, čir na dvanaestopalačnom crevu i propratne tegobe navedenih stanja.
BIOGASTRITIS ČAJ za najbolje rezultate treba konzumirati u kombinaciji sa preparatom BIOGASTRITIS KAPI.
Korišćenjem ovih 100% prirodnih i bezbednih preparata za lečenje heliko bakterije ćete izbeći potencijalne neželjene efekte usled korišćenja antibiotika i drugih lekova za heliko bakteriju.