Najvažniji hormon koji proizvodi štitna žlezda je tiroksin koji deluje na metabolizam. Kako se tiroksin sve više proizvodi, gotovo svaka ćelija u telu povećava brzinu kojom obavlja svoj posao, uključujući i srce koje kuca brže pod uticajem tiroksina. Nasuprot tome, kada pada nivo tiroksina, metabolizam se usporava. U idealnom slučaju, telo održava savršen nivo tiroksina i savršenu brzinu metabolizma.
Najčešći poremećaji štitne žlezde su označeni sa previše proizvodnje tiroksina (hipertireoza) ili premalo (hipotireoza). Simptomi odražavaju prebrzi ili prespori metabolizam. U zavisnosti od toga kako je ozbiljna neravnoteža, simptomi mogu biti suptilni, a stanje godinama neotkriveno. Čak i gore, lekari mogu jednostavno da ne primete simptome.
Hipotireoza, smanjeni rad štitne žlezde, je njen najčešći poremećaj. Usporen metabolizam može da se odražava kao zatvor, obilnije menstruacije, debljanje, smanjenje apetita, letargija, depresija, kognitivni problemi, umor, suva koža, nepodnošenje hladnoće ili bolovi u mišićima. Pojedini pacijenti imaju različite simptome koji se razlikuju po svojoj težini.
Hipotireoza može uzrokovati neplodnost tako da sprečava ovulaciju, čak i kada su menstruacije redovne. Žene kojima hipotireoza nije dijagnostifikovana imaju povišen rizik od pobačaja. Pa čak i žene s hipotireozom kojima se rad štitne žlezde stabilizuje lekovima, treba pomno pratiti. Metabolizam se povećava za vreme trudnoće i često štitna žlezda ne može da drži korak.
Neke žene s premalo aktivnom štitnom žlezdom mogu da imaju povišeni nivo prolaktina, hormona koji podstiče proizvodnju majčinog mleka. Višak prolaktina može otežati začeće i sprečiti ovulaciju. Hipotireoza može dovesti do problema s luteinskom fazom. Luteinska faza se javlja u drugoj polovini menstrualnog ciklusa i traje od ovulacije do menstruacije. Normalno traje od 12 do 16 dana. Ali ako luteinska faza traje kraće od deset dana, doći će do problema s plodnošću jer neće doći do sekrecijske transformacije sluzokože materice.
TIROX BILJNE KAPI su 100% prirodan preparat koji pomaže u lečenju poremećaja štitne žlezde, uključujući i otečenu štitnu žlezdu. Ove biljne kapi sadrže mešavinu biljnih tinktura gloga, bele imele, valerijane, matičnjaka, srdačice i virka.
TIROX BILJNE KAPI su bogate biološki aktivnim supstancama koje deluju i kod primene lekova kao što su eutirox i drugi hormoni, tako što normalizuju rad štitne žlezde bez obzira da li se radi o pojačanom ili smanjenom lučenju hormona štitne žlezde.
TIROX BILJNE KAPI za regulisanje rada štitne žlezde se koriste za lečenje bolesti i poremećaja rada štitne žlezde:
- za benignu eutiroidnu gušavost kod pacijenata sa normalnom funkcijom štitne žlezde
- za sprečavanje ponovne pojave gušavosti posle operacije
- kod smanjenog lučenja hormona
- za sprečavanje ponovne pojave tumora kod pacijenata sa karcinomom štitne žlezde
- za uspostavljanje ravnoteže hormona štitne žlezde
- kada se pojačano lučenje hormona leči antitiroidnim lekovima.
- Ovo su potpuno prirodne kapi koje možete da koristite bez bojazni od neželjenih efekata i kontraindikacija.