Urinarne infekcije su veoma česte, pa ako se ne leče na adekvatan način – može da se javi infekcija bubrega.
Infekcija bubrega može da utiče na jedan ili oba bubrega, što dovodi do bola, groznice, drhtavice, čestog uriniranja i mučnine. Lečenje ovog tipa problema sa urinarnim traktom obično se sastoji od antibiotika, koje ćete možda morati da uzimate nekoliko nedelja.
Iako nije poznato da dijetetski faktori uzrokuju ili sprečavaju infekcije bubrega, jedenje adekvatne hrane i zadržavanje hidratacije može ojačati sposobnost vašeg tela da se odupre infekcijama, da se izbori sa infekcijom ako se ona javi i potencijalno vas štiti od infekcije bešike, koja može dovesti do infekcije bubrega ako se ne leči.
Infekcija bubrega – šta treba jesti i piti?
Tečnosti i što više tečnosti
Održavanje dobre hidratacije organizma je važno kada imate infekciju bubrega jer tečnosti omogućavaju vašem telu da ispere štetne bakterije preko urina. Preporučuje se da pijete mnogo tečnosti i da često mokrite – što je veoma koristan način za odbacivanje recidivnih infekcija. Ako ste povraćali, konzumiranje vode ili drugih tečnosti, kao što su bistre supe, želatin i sokovi, može pomoći da se spreči dehidracija. Sokovi, šejkovi i supe takođe nude hranljive sastojke i kalorije, što je važno za obnovljanje energije ukoliko je vaš apetit nizak.
Bobičasto voće i sokovi od bobičastog voća
Bobičasto voće je bogat izvor antioksidanata, koji podržavaju sposobnost vašeg tela da se opire i leči od infekcija i štiti od upale. Ovo voće takođe snabdeva vodu i kalijum, koji podržavaju vaše potrebe za hidratacijom i elektrolitima.
Vi gubite elektrolite, uključujući kalijum koji preovlađuje u voću, kroz povraćanje. Brusnice, borovnice i drugo bobičasto voće može pružiti izuzetne pogodnosti, zbog prirodnih jedinjenja poznatih kao tanini – koji mogu sprečiti bakterije (kao što je npr. Ešerihija koli) da se drže za ćelije u vašem urinarnom traktu.
Integralne žitarice
Bez dovoljno ugljenih hidrata, vaši organi, uključujući i bubrege, ne mogu pravilno funkcionisati.
Ugljeni hidrati takođe obezbeđuju glukozu, što je glavni izvor energije vašeg tela. Kako biste se borili protiv umora i uživali u obilju hranljivih sastojaka, kao što su vitamini B grupe i antioksidantni selen, oslanjajte se na integralne žitarice. To može biti ovsena kaša, kinoa, divlji pirinač, integralni pirinač i dr.
Mlečni proizvodi sa bakterijskom kulturom
Nisu sve bakterije loše. Zdrave bakterije, poznate kao probiotici, u kultivisanim mlečnim proizvodima, kao što su jogurt i kefir, mogu vas štititi od infekcija urinarnog trakta. Probiotici takođe pružaju vredne količine proteina, koji igraju ključnu ulogu u imunološkoj funkciji.
Ukoliko vas muči infekcija ili upala bubrega, konzumirajte jogurt ili kefir. Takva hrana sadrži aktivne kulture, kao što su laktobacili i bifidobakterije.
FLORACOLI BILJNE KAPI su 100% prirodni preparat koji sadrži mešavinu biljnih tinktura zlatnice, vranilove trave, uve, rastavića i rtanjskog čaja. Dokazano je da ove biljke deluju protivupalno, antiseptično i diuretično – što je veoma važno za lečenje infekcije bubrega i mokraćnih puteva.
FLORACOLI BILJNE KAPI pomažu kod:
- akutnih i hroničnih upala bubrega, bešike i mokraćnih kanala
veoma su efikasne i kad je u pitanju jedna od najupornijih bakterija, Ešerihija koli, kao i kod drugih bakterijskih infekcija urinarnog trakta, uključujući i infekciju bubrega.