Problemi sa želudačnom kiselinom mogu da budu jako neprijatni, naročito ako su manje-više redovni – a kod sve većeg broja ljudi, zbog nezdrave hrane i još nezdravijeg načina života, to jesu. Srećom, postoje i prilično efikasni načini za smirivanje želuca.
Svima koji žele da smršaju savetuje se izbegavanje kasnih obroka. To nije korisno samo za mršavljenje – ako ne jedete kasno uveče, neće doći ni do podizanja kiseline ni do pojave gorušice. I po vašu liniju i po vaš želudac najbolje je da imate tri do pet ravnomerno raspoređenih umerenih obroka u toku dana, nijedan od njih kasno uveče.
Pogrešne navike dovode do problema sa želucem, pa je jedini način da pomognete sebi taj da se bar jednog dela pogrešnih navika oslobodite.
Namirnice koje smiruju nervozan želudac
Jabukovo sirće
Jabukovo sirće može rešiti probavne tegobe u slučaju da su nastale zbog nedostatka kiseline u želucu, a kako je dosta jak dovoljno je pomešati supenu kašiku ili dve s toplom vodom i dodati malo meda. Jabukovo sirće takođe sadrži vitamin B i C.
Pirinač
Pirinač je namirnica koja se lako probavlja, a pojačava upijanje tečnosti. Pirinač, u slučaju proliva, može vratiti stolicu u normalno stanje, a pomaže i s neugodnim osećajem u želucu zahvaljujući skrobu koji se hvata na sluzokožu želuca.
Đumbir
Đumbir može pomoći u slučaju povraćanja ili mučnine. Pomešajte kriške đumbira s kipućom vodom i ostavite da se natapaju nekoliko minuta. Naravno, možete jednostavno kupiti čaj od đumbira.
Sok od aloje
Aloja je biljka koja služi za ublažavanje opekotina, ali dobra je i za kiselinu te druge želudačne tegobe. Sok od aloje izbaciće i otrove iz tela, ali vodite računa da može delovati i kao laksativ, zavisi od količine koju popijete.
Banane
Volite li banane ili ne, to voće je dobro za nemiran želudac i normalizovanje stolice u slučaju proliva. Banane takođe sadrže kalijum što je vrlo korisno ako niste neko vreme mogli jesti zbog bolesti.
Komorač
Komorač ima veliku koncentraciju antioksidanata, a odlično deluje kad vas muče gasovi te takođe izbacuje otrove iz organizma. Jednostavno pojedite pola kašičice semenki komorača ili grickajte sveži komorač kada ste naduti.
Čaj kod viška želudačne kiseline
Čaj kod viška želudačne kiseline pomaže kod:
- viška želudačne kiseline
- bola u želucu
- upaljene želudačne sluznice[divider style=”normal” top=”20″ bottom=”20″]
BIOGASTRITIS kapi
Prirodne biljne kapi za gastritis pomažu kod:
- – VIŠKA ŽELUDAČNE KISELINE
- – HRONIČNOG GASTRITISA
- – HELICOBACTER PYLORI
- – ČIR NA ŽELUCU I DVANESTOPALAČNOM CREVU
- – NEPRIJATNOG ZADAHA PROUZROKOVANOG ZAPALJENJEM ŽELUDAČNE SLUZNICE
BIOGASTRITIS kapi deluju tako da umanjuju delovanje želudačne kiseline i ubrzavaju regeneraciju sluznice želuca. Mogu da se koriste slobodno uz terapiju koju prepisuje lekar, nemaju nikakvih kontraindikacija. Potrebno je korigovati ishranu kod gastritisa i pridržavati se preporuka koju hranu ne konzumirati dok se ne reše problemi.