Faktori koji su povezani s povećanom opasnošću od pojave bolesti bubrega uključuju povišeni krvni pritisak, povišen nivo glukoze u krvi i dijabetes, pušenje, povišen nivo holesterola u krvi i verovatno povišen unos proteina ishranom. Mnogi od ovih faktora mogu se uspešno kontrolisati adekvatnim stilom života i ishranom. Prehrambene navike mogu biti od velike važnosti u početnom stadijumu bolesti bubrega, a preporuke koje vrede za te osobe ujedno trebaju pratiti i osobe koje žele preventivno delovati na bolesti bubrega.
Donosimo listu namirnica koje dokazano utiču na zdravlje bubrega.
Beli luk
Svež beli luk je izvrsna opcija za ishranu jer deluje protivupalno i smanjuje holesterol.
Kelj
Povrće poput kupusa, brokolija i karfiola puno je vlakana i vitamina C i K koji su potrebni bubrezima za funkcionisanje maksimalnim kapacitetom, ali kelj se nalazi na samom vrhu jer je uz sve to bogat gvožđem i beta-karotenom.
Belance
Belance je bogato vitaminima i mineralima koji mogu poboljšati sveukupno zdravlje. Belance je bogato i proteinima i gvožđem. Gotovo da nema masnoća, a ugljenih hidrata ima manje od 1 posto.
Luk
Kao i beli luk, luk je takođe bogat antioksidansima koji pomažu kod srčanih i bubrežnih bolesti. Luk deluje protiv upala, pogotovo ako se konzumira sirov.
Sveža riba
Riba poput lososa, pastrmke, haringe i sardela puna je proteina i omega 3 masnih kiselina, koje telo ne može samo da proizvede. Oni koji redovno konzumiraju svežu ribu smanjuju rizik od srčanih bolesti, visokog pritiska i holesterola, a smanjuju i rizik od razvoja hroničnih bubrežnih bolesti.
Brusnice
Iako su sve vrste bobičastog voća zdrave i pune antioksidansa, brusnice treba posebno istaći zbog njihove jedinstvene sposobnosti za borbu s infekcijama mokraćnog sistema. Brusnice su dobre i za smanjenje rizika od srčanih bolesti i nekih vrsta raka.
Jabuke
Jabuke se povezuju sa smanjenim rizikom od srčanih bolesti, nekih tipova raka i smanjenom nivoom holesterola, a dobro deluju i na bubrege.
Maslinovo ulje
U delovima sveta gde se umesto maslaca ili drugih ulja koristi maslinovo, manji je broj srčanih bolesti, raka i bolesti bubrega. Maslinovo ulje bogato je antioksidansima koji sprečavaju oštećenja izazvana slobodnim radikalima i pomažu pri upali arterija.
FLORACOLI BILJNE KAPI su 100% prirodan proizvod namenjen kao pomoć u lečenju upale bubrega i mokraćnih puteva, a sadrže mešavinu biljnih tinktura zlatnice, vranilove trave, uve, rastavića i rtanjskog čaja – sa protivupalnim, antiseptičnim i diuretičnim dejstvom.
FLORACOLI BILJNE KAPI pomažu kod:
- akutnih i hroničnih upala bubrega, bešike i mokraćnih kanala
- Ešerihije koli, kao i kod drugih bakterijskih infekcija urinarnog trakta, uključujući i infekciju bubrega.
Ove biljne kapi ne izazivaju neželjene reakcije i potrebno je da ih koristite minimum 3-6 meseci.